Naujausias spektaklis

Stebuklinga ir magiška senio niurzglio gyvenimo istorija vaikams nuo 4 metų

pagal Džanio Rodario apysaką-pasa…Artimiausia premjera

Interaktyvus judesio spektaklis 0-3 metų vaikams (ne daugiau nei 20-čiai mažylių)

 

Idėjos autorė ir re…

Varėnoje baigėsi šeštasis D. Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis

Spalio 26-ąją Varėnoje baigėsi Dalios Tamulevičiūtės vardo profesionalių teatrų festivalis. Tą vakarą į Varėnos kultūros centrą rinkosi visi neabejingi scenos menui – festivalyje dalyvavusių teatrų atstovai, garbūs svečiai ir žiūrovai.

 


Festivalio uždarymo vakaras prasidėjo Nedzingės folkloro ansamblio vaidinimu, kuriame atsispindėjo senųjų dzūkiškų krikštynų papročiai. Susirinkusiems žiūrovams buvo atverta dzūkiška tradicijų ir papročių skrynia, praskleista paslapties ir savitumo skraistė.

 

„Teatras dar gyvas, o jei taip, gyva ir Dalia Tamulevičiūtė, nes teatras jai buvo viskas – namai, šventovė, kelias ir žiūrėjimas iš tamsos į šviesą. Vadinasi, tokia jos buvo dalia, ir visų mūsų Dalia. Deja, viskam yra pradžia yra ir pabaiga“, – šiais žodžiais prasidėjo festivalio nominacijų įteikimo šventė.

 

Šiais metais D. Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio nominantams buvo teikiami originalūs menininkės Violetos Ganusauskienės sukurti prizai, kurie visą mėnesį puošė Varėnos kultūros centro fojė. „Galvojau, ką man reiškia teatras, ką man reiškia režisierė, pedagogė Dalia Tamulevičiūtė. Mintimis panirau į jaunystę, žiūrėdavom D. Tamulevičiūtės spektaklius tol, kol išmokdavom mintinai. Prisiminimai yra labai ryškūs. Būdama šiandien čia, lenkiu žemai galvą prieš visą teatralų kūrybą. Dėkoju festivalio rengėjams už suteiktą garbę ir didžiulį džiaugsmą sukurti festivalio nominantams apdovanojimus. Kūriau juos su dideliu įkvėpimu ir meile, tikiuosi, kad jie bus verti jūsų kūrybos“, – kalbėjo V. Ganusauskienė.
 

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta pasveikino susirinkusius teatro mylėtojus ir viecinius, garbingus svečius, pakvietė padėkoti kultūros darbuotojams, kurie rengė festivalį, komisijai ir tiems, kurie nuoširdžiai dirbo scenoje – teatrams. Pasak mero, Dalia Tamulevičiūtė paliko gilų pėdsaką Lietuvos teatrų istorijoje ir žmonės, kurie išlaikė tą atmintį, kurie inicijavo festivalį, kurie atvyksta su savo spektakliais, žiūrovai, kurie stropiai lanko, vertina spektaklius ir emocijas – visa tai ir yra Režisierės palikto kelio dalis.
 

Spektaklius vertino garbinga komisija – Lietuvos liaudies kultūros centro Teatro poskyrio vadovė Irena Maciulevičienė, pedagogės Joana Giedraitienė ir Gailutė Giedraitienė, Varėnos rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Regina Svirskienė, D. Tamulevičiūtės draugė, bendražygė ir teatro pedagogė Elena Savukynaitė, scenaristas, režisierius, Dalios Tamulevičiūtės giminės atstovas Eugenijus Guntulionis ir komisijos pirmininkas režisierius Algimantas Pociūnas.

 


Algimantas Pociūnas kalbėjo, kad pilna salė, džiaugsmingi ir besišypsantys veidai rodo, kad D. Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis vyksta ir tikrai vyks toliau. Žiūrovams režisierius sakė, kad jie padovanojo teatralams svarbiausią – skyrė savo laiką. Anot komisijos pirmininko, šeštasis festivalis buvo gan sudėtingas ir nevienareikšmis, kitąmet bus šiokių tokių pasikeitimų.

 

Pirmoji festivalio nominacija – Dalios Tamulevičiūtės giminių įsteigtas prizas, kuri įteikė D. Tamulevičiūtės pusbroliai Algis ir Eugenijus Guntulioniai. „Nesvarbu, kur gyvena mūsų Dalios giminės, juos visus vienija meilė teatrui“, – kalbėjo A. ir E. Guntulioniai. Giminių įsteigtas prizas – angelas – buvo įteiktas Valstybinio Vilniaus mažojo teatro aktorei Agnei Šatatei už Motinos vaidmenį spektaklyje „Savižudis“.

 

„Sėkmingiausias teatro debiutas“ – Knygos teatras už spektaklį „Prabangos“ pagal J. Savickį, režisierius Alius Veverskis.

 

„Įtaigiausio personažo be žodžių“ nominacija atiteko aktoriui Aurimui Pintuliui, už dailininko vaidmenį Valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklyje „Dibukas“ pagal Simoną Anskį, režisierius Raimondas Banionis.

 

Nominacija „Už muzikos ir plastikos dermę“ įteikta Kauno šokio teatrui „Aura“ už spektaklį „Padaryk iš manęs jungiklį“, režisierė Birutė Letukaitė.

 

„Geriausia spektaklio muzika“ – Klaipėdos jaunimo teatro spektaklio „Man netinka tavo kostiumas“ kompozitorei Nijolei Sinkevičiūtei, režisierius Valentinas Masalskis.

 

„Geriausia spektaklio scenografija“ įteikta dailininkei Ramunei Skrebūnaitei, Keistuolių teatro spektaklis „Varnas“ pagal Carlo Gozzi, režisierius Aidas Giniotis.

 

„Geriausią šiuolaikinės dramaturgijos sceninę interpretaciją“ apdovanotas Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Kankinys“ pagal Marių von Mayenburg, režisierius Oskaras Koršunovas.

 

Nominacija „Geriausias nacionalinės tematikos spektaklis“ atiteko Naisių vasaros teatrui už spektaklį „Locna laimė. Žemaitė“ pagal Žemaitę, režisierė Regina Steponavičiūtė.

 

Nominacija „Geriausia jaunoji aktorė“ įvertinta aktorė Virginija Kuklytė už Nastazijos vaidmenį Knygos teatro spektaklyje „Prabangos“ pagal J. Savickį, režisierius Alius Veverskis.

 

Nominacija „Geriausias jaunasis aktorius“ įteikta Kęstučiui Cicėnui už Benjamino vaidmenį Lietuvos nacionalinės dramos teatro spektaklyje „Kankinys“, režisierius Oskaras Koršunovas.

 

„Įtaigiausią vaidmenį“ apdovanotas Valerijus Javsejevas, Tėvo vaidmuo Klaipėdos jaunimo teatro spektaklyje „Man netinka tavo kostiumas“ pagal Mindaugą Nastaravičių, režisierius Valentinas Masalskis.

 

Nominacija „Geriausia antraplanė aktorė“ įteikta Kristinai Andrejauskaitei už Senelės vaidmenį Valstybinio jaunimo dramos teatro spektaklyje „8 mylinčios moterys“, režisierius Balys Latėnas.

 

„Geriausias antraplanis aktorius“ – Vladas Baranauskas už Enocho vaidmenį Šiaulių dramos teatro spektaklyje „Dibukas“, režisierius Raimundas Banionis.

 

„Geriausias spektaklis vaikams“ – „Spragtukas“ pagal E.T.A. Hoffman, Vilniaus teatras „Lėlė“, režisierius Vitalijus Mazūras.

 

Nominacija „Geriausia aktorė“ apdovanota Simona Bladženauskaitė už Mildos vaidmenį Kauno kamerinio teatro spektaklyje „Diena ir naktis“ pagal Daivą Čepauskaitę, režisierius Stanislovas Rubinovas.

 

Nominacija „Geriausias aktorius“ įteikta Daumantui Ciuniui už Semiono Semionovičiaus Podsekalnikovo vaidmenį Valstybinio Vilniaus mažojo teatro spektaklyje „Savižudis“ pagal N. Erdmaną, režisierė Gabrielė Tumėnaitė.

 

„Geriausio režisieriaus“ nominacija atiteko Vitalijui Mazūrui už Spektaklį „Spragtukas“, Vilniaus teatras „Lėlė“.

 

Nominacija „Geriausias spektaklis“ – Šiaulių dramos teatro spektaklis „Dibukas“ pagal Simoną Anskį, režisierius Raimundas Banionis.

 

Paskutinioji Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio nominacija „Žiūrovų spektaklis“ – „Varnas“ pagal Carlo Gozzi, Keistuolių teatras, režisierius Aidas Giniotis.

 

Šeštasis festivalis džiugino įvairiaplaniais spektakliais, žiūrovai kartu su aktoriais pergyveno, juokėsi ir verkė, liūdėjo ir mąstė, palydėdavo aktorius plojimais bei atsistojimu. K. Cicėnas dėkodamas už apdovanojimą sakė: „Noriu pacituoti Šventojo rašto eilutę – „Iš vaisių pažinsite medį“. Man atrodo, kad pagal šiuos vaisius, tas medis – Dalia Tamulevičiūtė, dėl kurio susirinko tiek daug žmonių, yra labai vaisingas ir labai geras“.

 


Ir žiūrovai, ir teatralai baigiantis Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivaliui sakė – iki pasimatymo kitąmet.

 

2015 m. spalio 29 d.

www.varena.lt

« Grįžti atgal | Atnaujinta

Kalendorius

birželio 2018
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Naujienos

Apklausa

Kuri edukacinė programa būtų patraukli moksleiviams?

Balsavimo rezultatai

Loading ... Loading ...
Mus rasite
Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Tilžės gatvė 155, Šiaulių m., Šiaulių m. sav.
Įmonės kodas 190755170
teatras@sdt.lt
Naujienlaiškis