Naujausias spektaklis

Stebuklinga ir magiška senio niurzglio gyvenimo istorija vaikams nuo 4 metų

pagal Džanio Rodario apysaką-pasa…Artimiausia premjera

Interaktyvus judesio spektaklis 0-3 metų vaikams (ne daugiau nei 20-čiai mažylių)

 

Idėjos autorė ir re…

Valstybinis Šiaulių Dramos teatras intriguoja naujais potyriais – pristato spektaklį visiškai netikėtoje erdvėje

Valstybinis Šiaulių dramos teatras naujausia premjera, ko gero, nustebins net ir išrankiausius teatro gurmanus. Pristatytas pirmą kartą įvietinto teatro principu sukurtas vienos dalies spektaklis “Dumblas”. Jame, galima sakyti, vieną pagrindinių vaidmenų “atlieka” ir išties šokiruoja pati spektaklio erdvė.

 

Pačios kūrybinės komandos pasakojimu, „Dumblas“– netradicinio formato spektaklis, siūlantis žiūrovui naujus teatrinius potyrius neįprastoje erdvėje. Spektaklis bus rodomas apleistoje, jau keletą metų neveikiančioje „Dubijos“ mokyklos salėje.

 

Tokie teatrui nepritaikytose erdvėse rodomi spektakliai populiarūs visame pasaulyje, tačiau Šiaulių žiūrovui tai bus bene pirmas ryškus susidūrimas su taip vadinamu „įvietintu“ teatru. Spektaklio idėjos autoriai ir režisieriai Aaronas Kahnas (JAV) ir Goda Palekaitė į kūrybinę komandą taip pat pakvietė žinomą perkusininką šiaulietį Gintautą Gascevičių, kuris išties labai neįprastais instrumentais gyvai įgarsins visą sceninį vyksmą. Pasak G. Palekaitės, šiame pastatyme ir žodis, ir garsas, ir vaizdas, ir net fiziniai pojūčiai yra vienodai svarbūs.

 

Spektaklis, kuriame vaidina Aidas Matutis, Monika Šaltytė ir Antanas Venckus, statomas pagal garsios amerikiečių autorės Irene Maria Fornes pjesę „Dumblas“ (1983), kurioje vaizduojama slegianti sunkiai dirbančios veikėjos Mae kasdienybė ir ją žlugdanti aplinka. Du jos gyvenime pasirodę vyrai – Loidas ir Henris – siekia skirtingų tikslų, tačiau abu neleidžia Mae ištrūkti iš kasdienybės rutinos.

 

Spektaklį „Dumblas“ sunku įsprausti į konkrečius žanrinius rėmus. Pasak jo kūrėjų, tai spektaklis- sindromas, įvietintas hiperrealizmas, kompaktiška tragedija ir neraštingumo epopėja kartu sudėjus.

 

Kūrybinė grupė žada išties neužmirštamą atmosferinį reginį, kurio premjera numatoma lapkričio 25, 26 dienomis, Ežero g. 11, buvusioje „Dubijos“ mokykloje.

 

Galimybė išvysti ištrauką iš intriguojančios premjeros „Dumblas“ – vaizdo reportaže

 

Valstybinio Šiaulių dramos teatro informacija ir nuotrauka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017 m. lapkričio 16 d.

www.etaplius.lt

« Grįžti atgal | Atnaujinta

Kalendorius

liepos 2018
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031EC

Naujienos

Apklausa

Kuri edukacinė programa būtų patraukli moksleiviams?

Balsavimo rezultatai

Loading ... Loading ...
Mus rasite
Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Tilžės gatvė 155, Šiaulių m., Šiaulių m. sav.
Įmonės kodas 190755170
teatras@sdt.lt
Naujienlaiškis