Naujausias spektaklis

 

Michal Walczak

 

Dviejų dalių spektaklis

 

Režisierius – Artūras Areima

 

Artimiausia premjera

 

Aldo Nicolaj

 

Dviejų dalių drama

 

Režisūra – Juozas Žibūda

Tekstų skaitymus paskyrė artėjančiai Teatro dienai

Kovo 23 d. Šiaulių universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Kristijono Donelaičio auditorijoje vyko CXXXVIII „Tekstų skaitymų“ seminaras „Giliai paviršiuje – Nevanduo“, kurį organizavo Lietuvių kalbotyros, literatūros ir komunikacijos katedra. Labai įvairią ir gausią publiką sukvietę skaitymai skirti artėjančiai Teatro dienai. Jau Anapilin išėjusio ir mums palyginti mažai žinomo poeto Vandžio Chamrovskio tekstus skaitė Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas.

 

Pradžioje sveikinimo žodį tarė doc. Dalia Jakaitė, kuri pristatė aktorių ir pakvietė klausytis bei žiūrėti spektaklio. Aktorinis skaitymas prasidėjo nuo metronomo švytuoklės paleidimo. Susirinkusieji galėjo pasiklausyti lietuvių ir rusų kalbomis parašytų Chamrovskio eilių. Į originaliai sukurtą poetinę programą buvo įterptas ir trumpas pasakojimas apie autorių, jo gimtąjį miestą, mokyklos, studijų laikus ir pažįstamus draugus. Komentuodamas rašytojo pasirinktą slapyvardį – Nevanduo, aktorius Baranauskas perskaitė ir akstiną slapyvardžiui suteikusį Daivos Čepauskaitės eilėraštį. Skambėjo ir renginyje dalyvavusių autorių Ritos Makselytės, Vaclovo Liubino tekstai. Dar viena skaitymų detalė buvo teatrališki Vlado Baranausko kai kurių seminaro dalyvių pasveikinimai su praėjusiais gimtadieniais.

 

Tačiau pagrindinę atmosferą kūrė bohemiška Vandžio Chamrovskio poezija. Renginyje dalyvavusi poeto žmona dailininkė Aurelija Chamrovski drąsiausius klausytojus apdovanojo poeto knyga, kurios pavadinimas paslaptingas, daugiaprasmis – Giliai paviršiuje.

 

Greta Girdvilytė, Vaida Žitkutė,
lietuvių filologijos ir komunikacijos studijų programos IV kurso studentės
Leono Nekrašo nuotr.
 
 
www.su.lt
« Grįžti atgal | Atnaujinta

Kalendorius

gegužės 2017
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC

Naujienos

Apklausa

Kuri edukacinė programa būtų patraukli moksleiviams?

Balsavimo rezultatai

Loading ... Loading ...
Mus rasite
Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Tilžės gatvė 155, Šiaulių m., Šiaulių m. sav.
Įmonės kodas 190755170
teatras@sdt.lt
Naujienlaiškis