Naujausias spektaklis

Stebuklinga ir magiška senio niurzglio gyvenimo istorija vaikams nuo 4 metų

pagal Džanio Rodario apysaką-pasa…Artimiausia premjera

Interaktyvus judesio spektaklis 0-3 metų vaikams (ne daugiau nei 20-čiai mažylių)

 

Idėjos autorė ir re…

Spektaklyje „Kaštonė“ gyvūnai virto vaikais

Šiaulių dramos teatras šį sekmadienį, kovo 22 dieną, 18 valandą pristato pirmąją pavasario premjerą – spektaklį visai šeimai „Kaštonė“. Šuo, žąsinas, katinas ir kiaulė spektaklyje virto vaikais, kurie dėl įvairių priežasčių praradę savo namus, pamesti, pabėgę ar paklydę gyvena cirke. Spektaklis – pretekstas tėvams pasikalbėti su savo vaikais.

 

Dilema – likti cirke ar grįžti namo

 

„Kaštonė“ pastatyta pagal rusų literatūros klasiko, dramaturgo Antono Čechovo 1892 metais pasirodžiusį apsakymą. Tai – jautri istorija apie draugystę, talentą ir ištikimybę kalytės Kaštonės akimis. Benamę ją priglaudžia cirko artistų šeima.

 

Kaštonė randa ne tik naujus namus, bet ir draugus: žąsiną Ivaną, katiną Fiodorą ir kiaulę Chavronją. Jaudinantį debiuto vakarą lyg tyčia cirko pasirodymo ateina žiūrėti buvę jos šeimininkai. Kaštonei tenka skausminga dilema: likti cirke ir mėgautis atskleisto talento šlove ar grįžti pas išsiilgtą šeimą.

 

REPETICIJA: Spektaklio „Kaštonė“ repeticijoje Kaštonę vaidino aktorė Monika Šaltytė, už nugaros – cirko artistai (aktoriai Aurimas Pintulis, Juozas Bindokas, Jūratė Budriūnaitė, Romanas Dudnikas).G. Baranausko nuotr.Pjesės autorė Daiva Čepauskaitė išsaugojo tik A. Čechovo apsakymo veikėjų vardus ir charakterius. Gyvūnai spektaklyje – tai vaikai, priglausti cirke, kuriame auga, mokosi ir lavina savo talentus. Tačiau, bet kokiai progai pasitaikius, jie grįžta į namus, kurių niekada nesiliovė ilgėjęsi.

 

„Norėjosi pakalbėti apie vaikus, kurie neturi namų, yra palikti, laukia, kad juos kažkas paimtų. Visame pasaulyje yra tokių vaikų, o Lietuvoje – labai daug. Labai svarbus apsisprendimo momentas – ar grįžti namo, kur tarsi nėra šilta, gera, visą laiką kažkas nestabilu“, – svarstė spektaklio režisierius Arvydas Lebeliūnas.

 

Pasak jo, „Kaštonė“ – tai spektaklis apie grįžimą namo, net jei dėl to tenka atsisakyti brangios draugystės, atkakliu darbu pasiekto populiarumo ir tikėtinos cirko artisto šlovės. Režisieriaus nuomone, spektaklis gali tapti priežastimi tėvams po jo pasikalbėti su savo vaikais apie klausimus, keliančius amžinąsias vertybes.

 

Skirtingai interpretuojami vaidmenys

 

Spektaklio scenografė ir kostiumų dailininkė Birutė Sodeikaitė komentavo, jog scenografija simbolizuoja gyvenimo ratus, besitransformuojantį cirką, namus, virstančius į cirką ir atvirkščiai.

 

Kai kuriuos pjesėje nepaminėtus personažus teko sukurti pačiam režisieriui. Spektaklyje vaidina cirko artistai, cirko primadona, kurie ir pasakoja istoriją.

 

TRANSFORMACIJA: Pjesėje išsaugoti tik Antono Čechovo apsakymo veikėjų vardai ir charakteriai. Žąsinas Ivanas (akt. Anicetas Gendvilas), katinas Fiodoras (akt. Aidas Matutis) ir kiaulė Chavronja (akt. Danguolė Petraitytė) spektaklyje virto vaikais, kurie priglausti cirke.G. Baranauskos nuotr.Aktoriai „Kaštonėje“ – dviejų sudėčių. Režisieriaus A. Lebeliūno nuomone, tai proga pamatyti spektaklį vis kitaip, nes aktoriai vaidmenį interpretuoja skirtingai.

 

Aktorė Inga Jarkova sakė, kad jos vaidinama Kaštonė agresyvoka, veržli kovotoja už save, savo žodį. Kitai Kaštonę vaidinančiai aktorei Monikai Šaltytei vaidmuo priminė asmeninę patirtį. Jos vaikų mylimą šuniuką partrenkė automobilis, augintinis žuvo. Aktorei iškilo dilema – kaip šią žinią pranešti vaikams. Vyresnysis berniukas liūdėjo, tačiau priėmė tai.

 

„Keturmetei dukrelei po poros dienų pasakiau, kad šuniukas mirė ir iškeliavo į dangų, pas savo mamą. Nesitikėjau, kad vaikui tai gali būti taip suprantama. Jausmas, kad šuo iškeliavo pas mamą, namų poreikis jai pasirodė stipresnis net už mirtį“, – sakė M. Šaltytė.

 

Pasak jos, aktoriai dažnai sprendžia konfliktą tarp namų ir teatro, tačiau ateina akimirka, kada būtent namuose save susidėlioji iš naujo.

 

Simona SIMONAVIČĖ

2015 m. kovo 20 d.

www.skrastas.lt

« Grįžti atgal | Atnaujinta

Kalendorius

birželio 2018
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Naujienos

Apklausa

Kuri edukacinė programa būtų patraukli moksleiviams?

Balsavimo rezultatai

Loading ... Loading ...
Mus rasite
Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Tilžės gatvė 155, Šiaulių m., Šiaulių m. sav.
Įmonės kodas 190755170
teatras@sdt.lt
Naujienlaiškis