Naujausias spektaklis

Stebuklinga ir magiška senio niurzglio gyvenimo istorija vaikams nuo 4 metų

pagal Džanio Rodario apysaką-pasa…Artimiausia premjera

Interaktyvus judesio spektaklis 0-3 metų vaikams (ne daugiau nei 20-čiai mažylių)

 

Idėjos autorė ir re…

SKULPTŪRA (N-16)

Marius von Mayenburgas

Dviejų dalių drama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Režisierius – Paulius Ignatavičius

Scenografė ir kostiumų dailininkė – Inga Aleknavičiūtė

Kompozitorius – Antanas Dombrovskij

Video menininkas – Ignas Meilūnas

Šviesų dailininkas – Julius Kuršys

Iš vokiečių kalbos vertė Paulius Ignatavičius

 

VAIDINA:

 

Ulrikė – Inga Norkutė, Danguolė Petraitytė

Michaelis – Dalius Jančiauskas

Vincentas – Severinas Norgaila

Haulupa – Rolandas Dovydaitis, Andrius Povilauskas (teatro bendradarbis)

Džesika – Monika Šaltytė, Viktorija Krivickaitė

 

2015 m. parašyta „Skulptūra“ yra naujausia populiaraus vokiečių autoriaus Mariuso von Mayenburgo pjesė. Spektaklio epicentre – pasiturinti, standartinė europiečių šeima, kurios vidutiniškas ir ramus gyvenimas sutrikdomas, kai šeimoje pasirodo valytoja Džesika. Ji netikėtai išbalansuoja nusistovėjusius santykius ir netgi tampa ciniško menininko Haulupos „mūza“. Pjesėje išorinių įvykių nėra daug, tačiau veiksmas rutuliojasi labai dramatiškai, nuobodžiauti neleidžia šmaikštūs, lengva ironija ir humoru paženklinti veikėjų dialogai. Spektaklyje scena po scenos tarp žmonos Ulrikės, vyro Michaelio ir jų sūnaus Vincento veriasi vis gilesnė dvasinė tuštuma. Realistiška ir logiška nata prasidėjęs spektaklio pasakojimas palaipsniui įgauna keistai iškreiptą ir iracionalų pavidalą…

 

Pagrindinė dramos „žinutė“ tarsi įkūnijama šeimos draugo Haulupos sumanytoje ciniškoje meninėje instaliacijoje „Socialinė skulptūra“. Jos idėja tokia – maisto atliekos yra svaidomas mašinos, o visas instaliacijos lankymo valandas jas valo emigrantė valytoja iš „trečiosios šalies“ – Džesika. Kas tai – menas ar žmonių išnaudojamas ir kuo ši instaliacija skiriasi nuo dažno emigranto tikrovės? Pasak režisieriaus Pauliaus Ignatavičiaus, spektaklis kelia klausimus, kodėl mes linkę bėgti nuo tikrovės ir tiesos? Kiek vakarietiškame mąstyme tebėra gajos, nors ir visaip maskuojamos, klasinio, seksistinio ir rasistinio mąstymo liekanos?

 

Mariuso von Mayenburgo (g.1972) vardas jau keletą dešimtmečių gerai žinomas teatro pasaulyje, jo pjesės nuolat statomos ir laukiamos garsiausių teatrų scenose. Nuo 1999 m. Mariusas von Mayenburgas dirba dramaturgu garsiajame „Schaubühne“ teatre Berlyne. Šiame gilias dramaturgines tradicijas puoselėjančiame teatre Marius von Mayenburgas yra pastatęs ir keletą spektaklių, tame tarpe ir „Skulptūrą“, kurios premjera įvyko 2015 m.  Didžiausią tarptautinį pripažinimą M. von Mayenburgui atnešė pjesė „Ugnies veidas“ (1997). Ne mažiau populiarios jo pjesės „Parazitai“ (1999), „Kankinys“ (2012), „Perplex“ (2010). „Skulptūra“ Lietuvos žiūrovui  pristatoma pirmą kartą.

 

Premjera 2017 m. balandžio 13, 14 d.

 

Spektaklio trukmė – 2 val. 30 min.

 


Apdovanojimai:

 

2018 m. Šiaulių miesto savivaldybės premija kategorijoje pagrindinis (moters) vaidmuo aktorei Monikai Šaltytei už Džesikos vaidmenį spektaklyje Marius von Mayenburgas „Skulptūra“ (rež. P. Ignatavičius).

 

2018 m. 34-ojo profesionalių teatrų festivalyje „Vaidiname žemdirbiams“ (Rokiškis) perspektyviausiam festivalio režisieriui prizas (300 eurų) – Pauliui Ignatavičiui už Valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklį „Skulptūra“.

 


Projektą finansuoja:

 

 

 

 

 

 

 


Publikacijos:

 

Valstybinis Šiaulių dramos teatras pristato spektaklį „Skulptūra“ (2017-04-12, www.snaujienos.lt)

 

Premjera „Skulptūra“ apnuogina nepatogią tikrovę (2017-04-12, www.skrastas.lt)

 

Pirmoji šių metų premjera – šiuolaikinių piktžaizdžių atvėrimas (2017-04-11, etaplius.lt)

 

Spektaklį aktoriai pristatė ne teatre (2017-03-31, www.skrastas.lt)

 


 

Jūsų atsiliepimai>>>

 


Galerija:

 

Tado Povilonio nuotr.

Scena iš spektaklio "Skulptūra" Haulupa (akt. R. Dovydaitis) spektaklyje "Skulptūra" Ulrikė (akt. D. Petraitytė) ir Michaelis (akt. D. Jančiauskas) spektaklyje "Skulptūra" Džesika (akt. V. Krivickaitė) spektaklyje "Skulptūra" Ulrikė (akt. I. Norkutė) spektaklyje "Skulptūra" Ulrikė (akt. I. Norkutė) ir Michaelis (akt. D. Jančiauskas) spektaklyje "Skulptūra" Haulupa (akt. A. Povilauskas) spektaklyje "Skulptūra" Džesika (akt. V. Krivickaitė) ir Michaelis (akt. D. Jančiauskas) spektaklyje "Skulptūra" Michaelis (akt. D. Jančiauskas) ir Džesika (akt. M. Šaltytė) i spektaklyje "Skulptūra" Scena iš spektaklio "Skulptūra" Vincentas (akt. S. Norgaila) spektaklyje "Skulptūra" Scena iš spektaklio "Skulptūra" Vincentas (akt. S. Norgaila) ir Michaelis (akt. D. Jančiauskas) spektaklyje "Skulptūra" Scena iš spektaklio "Skulptūra" Scena iš spektaklio "Skulptūra" Scena iš spektaklio "Skulptūra" Džesika (akt. M. Šaltytė) ir Ulrikė (akt. D. Petraitytė) spektaklyje "Skulptūra" Džesika (akt. akt. V. Krivickaitė) ir Ulrikė (akt. I. Norkutė) spektaklyje "Skulptūra" Scena iš spektaklio "Skulptūra" Scena iš spektaklio "Skulptūra" Michaelis (akt. D. Jančiauskas) spektaklyje "Skulptūra" Vincentas (akt. S. Norgaila) spektaklyje "Skulptūra" Scena iš spektaklio "Skulptūra" Džesika (akt. M. Šaltytė) spektaklyje "Skulptūra"

 

 

 

« Grįžti atgal | Atnaujinta

Kalendorius

liepos 2018
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031EC

Naujienos

Apklausa

Kuri edukacinė programa būtų patraukli moksleiviams?

Balsavimo rezultatai

Loading ... Loading ...
Mus rasite
Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Tilžės gatvė 155, Šiaulių m., Šiaulių m. sav.
Įmonės kodas 190755170
teatras@sdt.lt
Naujienlaiškis