Naujausias spektaklis

Stebuklinga ir magiška senio niurzglio gyvenimo istorija vaikams nuo 4 metų

pagal Džanio Rodario apysaką-pasa…Artimiausia premjera

Interaktyvus judesio spektaklis 0-3 metų vaikams (ne daugiau nei 20-čiai mažylių)

 

Idėjos autorė ir re…

Šįvakar ir iki lapkričio 22 dienos alytiškiai sako: „Tegyvuoja komedija!”

Miesto teatre prasidėjo trečiasis respublikinis profesionalių teatrų festivalis „Tegyvuoja komedija!“ Per dvi savaites žiūrovai pamatys dvylika konkursinių spektaklių. Festivalį pradėjo jo šeimininkai – alytiškiai parodė vieną naujausių darbų, spektaklį pagal Jurgio Kunčino kūrybą „Be adreso. Be pavadinimo“.

 

„Nors spektaklis gausus alytiškiams jautrių aliuzijų, tačiau aš, nors esu pasvalietė, pažinojusi Jurgį Kunčiną Vilniuje, su įdomumu pasižiūrėjau šį darbą. Beje, pirmą kartą išgirdau, kad rašytojas kilęs iš Alytaus!“ – įspūdžiais dalijosi festivalio vertinimo komisijos pirmininkė, teatrologė Rasa Vasinauskaitė.

 

Komedijų festivalis Alytuje konkursinis, todėl Lietuvos teatrai į jį atveža naujausius darbus, kurie varžysis dėl geriausio spektaklio, režisieriaus, aktoriaus ir aktorės vardo. Laimėtojams bus įteiktos alytiškių menininkų Manto Kazakevičiaus, Vido Simanavičiaus, Povilo Abečiūno ir Mindaugo Jakučionio sukurtos autorinės statulėlės. Jos bus eksponuojamos teatro fojė prieš spektaklius. Kiekvieną vakarą taip pat bus skelbiamos laimingosios kėdės, o jų savininkai galės mėgautis nemokamu puodeliu kavos „Coffee room“ kavinėje. Čia įsikūrė ir festivalio klubas, kur vyks susitikimai su aktoriais ir režisieriais. Ar tądien rodomo spektaklio trupė planuoja susitikimą su žiūrovais „Coffee room“, bus galima sužinoti svetainėje www.teatrufestivalis.lt, kaip ir kitas festivalio naujienas.

Dvi pirmas lapkričio savaites Alytuje vaidins Lietuvos nacionalinio, Klaipėdos pilies, „Atviro rato“ teatrų, Kauno, Šiaulių, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatrų, „Cezario grupės“ aktoriai. Svečių teisėmis festivalyje dalyvaus Balstogės (Lenkija) ir Jevgenijaus Korniago (Baltarusija) teatrų trupės. Šie du spektakliai nekonkursiniai, o už likusius žiūrovai galės balsuoti įmesdami labiausiai patikusio bilietus į specialias urnas foje ir taip išrinks publikos simpatijų laimėtoją. Festivalio atradimo nominaciją šiemet skelbs jo globėja vicemerė Nijolė Makštutienė.

 

Pasak organizatorių, žiūrovai aktyviai domisi festivaliu. Jau išpirkti bilietai į Valstybinio jaunimo ir Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatrų spektaklius. Kartais spektaklio populiarumą lemia ne tik teatro vardas, bet jo pavadinimas. Festivalyje rodomi darbai labai skirtingos tematikos ir raiškos priemonių. Šiandien vakare bus galima pamatyti Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklį „Tegyvuoja Bušonas“, kurio autoriai intriguoja: „Užtenka piktintis vietinės politikos absurdiškumu ir Europos Sąjungos paramos keistenybėmis – pagaliau iš viso to pasijuokime!“ Penktadienį alytiškius kviečia žinomo režisieriaus Raimundo Banionio sukurta mistinë muzikinė drama „Dibukas“, kuria Šiaulių dramos teatras šį rudenį pradėjo jubiliejinį sezoną. Pjesė kalba apie universalius dalykus – žmogaus ribas, meilės ir mirties galią. Spektaklis, kurį šeštadienį parodys Lietuvos nacionalinis dramos teatras, taip pat premjera, tačiau paženklintas N-18. Groteskiškos istorijos „Demokratija“ herojai – daugiabučio gyventojų bendrija. Ši Mindaugo Nastaravičiaus pjesė buvo pristatyta nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Versmė“, o parašyta tema… „Graži tu, mano brangi tėvyne“.

 

Saulė PINKEVIČIENĖ

2014 m. lapkričio 11 d.

„Alytaus naujienos“ Nr. 130 (126614)

www.alytausnaujienos.lt

« Grįžti atgal | Atnaujinta

Kalendorius

birželio 2018
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Naujienos

Apklausa

Kuri edukacinė programa būtų patraukli moksleiviams?

Balsavimo rezultatai

Loading ... Loading ...
Mus rasite
Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Tilžės gatvė 155, Šiaulių m., Šiaulių m. sav.
Įmonės kodas 190755170
teatras@sdt.lt
Naujienlaiškis