Naujausias spektaklis

 

Michal Walczak

 

Dviejų dalių spektaklis

 

Režisierius – Artūras Areima

 

Artimiausia premjera

 

Aldo Nicolaj

 

Dviejų dalių drama

 

Režisūra – Juozas Žibūda

Šįvakar ir iki lapkričio 22 dienos alytiškiai sako: „Tegyvuoja komedija!”

Miesto teatre prasidėjo trečiasis respublikinis profesionalių teatrų festivalis „Tegyvuoja komedija!“ Per dvi savaites žiūrovai pamatys dvylika konkursinių spektaklių. Festivalį pradėjo jo šeimininkai – alytiškiai parodė vieną naujausių darbų, spektaklį pagal Jurgio Kunčino kūrybą „Be adreso. Be pavadinimo“.

 

„Nors spektaklis gausus alytiškiams jautrių aliuzijų, tačiau aš, nors esu pasvalietė, pažinojusi Jurgį Kunčiną Vilniuje, su įdomumu pasižiūrėjau šį darbą. Beje, pirmą kartą išgirdau, kad rašytojas kilęs iš Alytaus!“ – įspūdžiais dalijosi festivalio vertinimo komisijos pirmininkė, teatrologė Rasa Vasinauskaitė.

 

Komedijų festivalis Alytuje konkursinis, todėl Lietuvos teatrai į jį atveža naujausius darbus, kurie varžysis dėl geriausio spektaklio, režisieriaus, aktoriaus ir aktorės vardo. Laimėtojams bus įteiktos alytiškių menininkų Manto Kazakevičiaus, Vido Simanavičiaus, Povilo Abečiūno ir Mindaugo Jakučionio sukurtos autorinės statulėlės. Jos bus eksponuojamos teatro fojė prieš spektaklius. Kiekvieną vakarą taip pat bus skelbiamos laimingosios kėdės, o jų savininkai galės mėgautis nemokamu puodeliu kavos „Coffee room“ kavinėje. Čia įsikūrė ir festivalio klubas, kur vyks susitikimai su aktoriais ir režisieriais. Ar tądien rodomo spektaklio trupė planuoja susitikimą su žiūrovais „Coffee room“, bus galima sužinoti svetainėje www.teatrufestivalis.lt, kaip ir kitas festivalio naujienas.

Dvi pirmas lapkričio savaites Alytuje vaidins Lietuvos nacionalinio, Klaipėdos pilies, „Atviro rato“ teatrų, Kauno, Šiaulių, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatrų, „Cezario grupės“ aktoriai. Svečių teisėmis festivalyje dalyvaus Balstogės (Lenkija) ir Jevgenijaus Korniago (Baltarusija) teatrų trupės. Šie du spektakliai nekonkursiniai, o už likusius žiūrovai galės balsuoti įmesdami labiausiai patikusio bilietus į specialias urnas foje ir taip išrinks publikos simpatijų laimėtoją. Festivalio atradimo nominaciją šiemet skelbs jo globėja vicemerė Nijolė Makštutienė.

 

Pasak organizatorių, žiūrovai aktyviai domisi festivaliu. Jau išpirkti bilietai į Valstybinio jaunimo ir Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatrų spektaklius. Kartais spektaklio populiarumą lemia ne tik teatro vardas, bet jo pavadinimas. Festivalyje rodomi darbai labai skirtingos tematikos ir raiškos priemonių. Šiandien vakare bus galima pamatyti Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklį „Tegyvuoja Bušonas“, kurio autoriai intriguoja: „Užtenka piktintis vietinės politikos absurdiškumu ir Europos Sąjungos paramos keistenybėmis – pagaliau iš viso to pasijuokime!“ Penktadienį alytiškius kviečia žinomo režisieriaus Raimundo Banionio sukurta mistinë muzikinė drama „Dibukas“, kuria Šiaulių dramos teatras šį rudenį pradėjo jubiliejinį sezoną. Pjesė kalba apie universalius dalykus – žmogaus ribas, meilės ir mirties galią. Spektaklis, kurį šeštadienį parodys Lietuvos nacionalinis dramos teatras, taip pat premjera, tačiau paženklintas N-18. Groteskiškos istorijos „Demokratija“ herojai – daugiabučio gyventojų bendrija. Ši Mindaugo Nastaravičiaus pjesė buvo pristatyta nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Versmė“, o parašyta tema… „Graži tu, mano brangi tėvyne“.

 

Saulė PINKEVIČIENĖ

2014 m. lapkričio 11 d.

„Alytaus naujienos“ Nr. 130 (126614)

www.alytausnaujienos.lt

« Grįžti atgal | Atnaujinta

Kalendorius

gegužės 2017
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC

Naujienos

Apklausa

Kuri edukacinė programa būtų patraukli moksleiviams?

Balsavimo rezultatai

Loading ... Loading ...
Mus rasite
Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Tilžės gatvė 155, Šiaulių m., Šiaulių m. sav.
Įmonės kodas 190755170
teatras@sdt.lt
Naujienlaiškis