Naujausias spektaklis

Stebuklinga ir magiška senio niurzglio gyvenimo istorija vaikams nuo 4 metų

pagal Džanio Rodario apysaką-pasa…Artimiausia premjera

Interaktyvus judesio spektaklis 0-3 metų vaikams (ne daugiau nei 20-čiai mažylių)

 

Idėjos autorė ir re…

Šiaulių dramos teatro spektaklis „Dibukas“ išrinktas geriausiu spektakliu

Iškilmingas teatralizuotas festivalio uždarymo renginys pirmadienį vyko Varėnos kultūros centre. Tradiciškai apdovanojimai prasidėjo nuo Dalios Tamulevičiūtės giminių nominacijos, kuri pirmą kartą atiteko ne konkrečiam spektakliui, tačiau aktorei – Agnei Šataitei už uošvės vaidmenį Vilniaus valstybinio mažojoj teatro spektaklyje „Savižudis“. Po to buvo paskelbta 18 laureatų, kuriems įteikti apdovanojimai – puikios menininkės Violetos Ganusauskienės kurtos skulptūros. Net trys jų parvežtos į Šiaulius.

 

Pats svarbiausias apdovanojimas – „Geriausias spektaklis“ – atiteko Valstybinio Šiaulių dramos teatro spektakliui „Dibukas“, kurį režisavo Raimundas Banionis. Komisija sakė, kad apsispręsti tikrai nebuvo lengva, nes visi spektakliai – premjeriniai, visi skirtingi. Anot pagrindinį prizą atsiėmusio ir į Šiaulius parvežusio Valstybinio Šiaulių dramos teatro vadovo Antano Venckaus (beje, minėtame spektaklyje vaidinančio rabiną Elchaną), šios žydų sakmės sėkmę lemia, kad meilės legenda universali visoms tautoms, nesvarbu, ar tu žydas, ar lietuvis, ar žemaitis.

 

„Geriausiu antraplaniu aktoriumi“ šiame festivalyje pripažintas Vladas Baranauskas komisiją įtikino Enocho vaidmenyje prabilęs itin charakteringa ir manieringa žydiška tarme. „Už įtaigiausią personažą be žodžių“ įvertintas Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorius Aurimas Pintulis, atlikęs nebylų dailininko vaidmenį spektaklyje „Dibukas“, sužavėjo žiuri įtaigiai „suliedamas“ du pasaulius – realųjį ir mistikos.

 

Pirmasis festivalis buvo skirtas legendinės režisierės 70-mečiui ir sukvietė į Dzūkijos širdį visus neabejingus scenos menui. Šiųmetis, jau šeštasis Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis, duris atvėrė rugsėjo 30-ąją, režisierės gimimo dieną. Per beveik mėnesį buvo parodyta per dvidešimt spektaklių, skirtų ir suaugusiems, ir mažiesiems. Jis sulaukė maždaug 8 tūkstančių žiūrovų iš Varėnos, Alytaus, Druskininkų, Lazdijų ir Vilniaus. Šiauliečių „Dibukas“, pelnęs tris prizus, žiūrovams ir komisijai buvo pristatytas festivaliui įpusėjus.

 

Beje, Valstybiniam Šiaulių dramos teatrui šie laimėjimai – ne atsitiktiniai. Teatro pastatymai – itin laukiami žiūrovų: „mes jūsų spektaklių labai laukiame, visada žiūrime, juos suprantame, nes jie „iš širdies į širdį“, – priėję prie šiauliečių trupės kalbėjo žiūrovai. Pernai ir užpernai Valstybinis Šiaulių dramos teatras iš profesionalių teatrų festivalio Varėnoje irgi negrįžo tuščiomis: spektakliai „Duonkepio žmona“ (2013) pelnė du prizus, „Nebylys“ (2014) – net keturis, tarp kurių aktorių širdžiai mieliausi „Žiūrovų prizai“.

 

Asta Šiukšterienė

Valstybinis Šiaulių dramos teatro informacija

2015 m. spalio 28 d.

www.etaplius.lt

« Grįžti atgal | Atnaujinta

Kalendorius

birželio 2018
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Naujienos

Apklausa

Kuri edukacinė programa būtų patraukli moksleiviams?

Balsavimo rezultatai

Loading ... Loading ...
Mus rasite
Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Tilžės gatvė 155, Šiaulių m., Šiaulių m. sav.
Įmonės kodas 190755170
teatras@sdt.lt
Naujienlaiškis