Naujausias spektaklis

Stebuklinga ir magiška senio niurzglio gyvenimo istorija vaikams nuo 4 metų

pagal Džanio Rodario apysaką-pasa…Artimiausia premjera

Interaktyvus judesio spektaklis 0-3 metų vaikams (ne daugiau nei 20-čiai mažylių)

 

Idėjos autorė ir re…

Šiaulių dramos teatre atgims mistiška žydų meilės drama

Šiauliečių teatralų savaitgalį laukia staigmena – režisierius Raimundas Banionis baigia statyti spektaklį – mistinę muzikinę dramą „Dibukas“. Ja sekmadienį Šiaulių dramos teatras pradės naująjį, 84-ąjį, sezoną. Pjesę apie žmogaus ribas, meilės ir mirties galią prieš šimtmetį parašė į Vilnių po klajonių Ukrainos chasidų žemėse sugrįžęs žydas Šimonas Anskis.

 

Kūrinyje atkurtos senovinės chasidų tradicijos, papročiai, religinės apeigos. Šis spektaklis yra pastatytas žydų tautosakos motyvais – jame minima mistinė būtybė dibukas.

 

Žydų folklore dibuku yra vadinama dvasia, kuri iš mirusio žmogaus kūno neiškeliauja Anapilin, o persikelia į kitą žmogų ir tampa jo praeities šmėkla.

 

Pjesę „Dibukas“ 1916 m. parašė Š.Anskis, o 1920 m. Vilniaus dramos teatre buvo pastatytas spektaklis. Po metų premjera įvyko Niujorke. Vėliau mistinė drama sudomino daugelį kūrėjo ir įgijo tarptautinę šlovę – pagal ją kurti ir spektakliai, ir operos, ir baletas, ir filmai.

 

Šiaulietiškasis spektaklis statomas ne pagal Š.Anskio kūrinį, o Izraelyje kuriančio ruso dramaturgo Alekso Tarno interpretaciją. Ji yra universalesnė, suprantamesnė ne tik patiems žydams ir jų tradicijų, papročių, ritualų žinovams.

 

„Mane sudomino bendražmogiški dalykai – meilė, mirtis, aistros“, – sakė režisierius R.Banionis, kuris Šiaulių dramos teatre debiutavo prieš dvejus metus spektakliu „Ledi Makbet iš Mcensko apskrities“.

 

Dukterį ištekinti besiruošiančio pirklio vaidmenį sukūręs Sigitas Jakubauskas neslėpė simpatijų žydiškam gebėjimui juokauti, nors greta – baisi tragedija: „Nuostabu, kai šalia didelio liūdesio gebama juokauti, ir tie juokai yra rimti.“

 

Spektaklyje vaidina aktoriai Aurimas Žvinys, Anicetas Gendvilas, Sigitas Jakubauskas, Agnė Kiškytė, Inga Jarkova, Rolandas Dovydaitis, Vladas Baranauskas, Lina Bocytė, Eduardas Saulius Pauliukonis, Juozas Bindokas, Nomeda Bėčiūtė, Antanas Venckus, Aurimas Pintulis ir Dominyka Stankutė.

 

Muziką sukūrė Faustas Latėnas, kostiumus – Daiva Petrulytė, spektaklio dailininkas Sergėjus Bocullo.

 

Šį sezoną Šiaulių dramos teatre numatomos dar kelios premjeros – spektaklius statys režisieriai Algirdas Latėnas, Paulius Ignatavičius.

 

Gintaras ŠIUPARYS

 

2014 m. rugsėjo 19 d.

www.lrytas.lt

« Grįžti atgal | Atnaujinta

Kalendorius

birželio 2018
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Naujienos

Apklausa

Kuri edukacinė programa būtų patraukli moksleiviams?

Balsavimo rezultatai

Loading ... Loading ...
Mus rasite
Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Tilžės gatvė 155, Šiaulių m., Šiaulių m. sav.
Įmonės kodas 190755170
teatras@sdt.lt
Naujienlaiškis