Naujausias spektaklis

Stebuklinga ir magiška senio niurzglio gyvenimo istorija vaikams nuo 4 metų

pagal Džanio Rodario apysaką-pasa…Artimiausia premjera

Interaktyvus judesio spektaklis 0-3 metų vaikams (ne daugiau nei 20-čiai mažylių)

 

Idėjos autorė ir re…

Šiauliečiai išminties ragina ieškoti pasakose ir legendose

Valstybinis Šiaulių dramos teatras į XIX profesionalių teatrų festivalį „Žaldokynės kraštas“ atveža vaikiškų istorijų ir tautos legendų išmintį: spektaklį vaikams „Mikė“ pagal A. A. Milne knygą „Pūkuotuko pasaulis“ (rež. A. Pociūnas) ir pagal žydų tautos legendą Aleks Tarn sukurtą mistinę muzikinę dramą „Dibukas“ (rež. R. Banionis). Pasiilgusieji ko nors nuotaikingo, šviesaus ir viltingo, turėtų nepraleisti spektaklių vasario 24 dieną, antradienį, 13 ir 18 valandą Biržų kultūros centre.

 

„Dibukas“: dviejų mylinčių sielų mirtis neišskiria.

 

Žydų folklore sklando legendos apie dibuką – „nuogą sielą“, kuri šeimininkui mirus negali nusiraminti ir patekti į aną pasaulį. Dibukas, įsiskverbęs į gyvo žmogaus kūną ir sielą, pakeičia to žmogaus asmenybę, o išvaryti jį gali tik rabino egzorcizmas… Užrašęs vieną iš šių tautos pasakojimų Szymonas Anskis sukūrė pjesę, kuri pelnė tarptautinę šlovę (buvo ne vieną kartą ekranizuota, statoma teatre ir televizijoje, pagal ją sukurta daug muzikos kūrinių, baletas ir opera). Jo pjesės motyvais Aleks Tarn (Aleksejus Tarnovickis) parašytą dramą „Dibukas“ režisavo Raimundas Banionis. Mistinė muzikinė drama „Dibukas“ –  šviesus spektaklis-sakmė, paremta žydų tautosaka, mistika ir giliu psichologiškumu. Turtingas pirklys nori ištekinti savo dukterį Lėją už pasiturinčio ir išvaizdaus jaunuolio, nepaisydamas merginos jausmų dingusiam mylimajam ir jaunystės draugui duoto pažado, kad jų vaikai susituoks. Mylimasis Chonenas į miestą netikėtai grįžta vestuvių išvakarėse, įvaldęs mistines Kabalos galias. Visus planus apverčia mįslinga jaunuolio mirtis ir dar paslaptingesnis Lėjos negalavimas. Tėvas susirūpinęs, kokia liga įsimetė į dukters kūną, kreipiasi pagalbos į rabiną. Amžinas klausimas: meilė – tai dovana, liga ar apsėdimas. Dvi mylimųjų sielos apsigyvena viename kūne, kad galėtų būti kartu amžinai. Meilė nugali viską, net mirtį, tiesiog ją paneigdama.


Vaidina Inga Jarkova, Aurimas Žvinys, Sigitas Jakubauskas, Rolandas Dovydaitis, Antanas Venckus, Lina Bocytė, Eduardas Pauliukonis, Juozas Bindokas, Nomeda Bėčiūtė.

 

Spektaklio trukmė 2 val. 30 min.

 

Bilieto kainos: 7, 24 € ( 25 Lt) ir  5,79 € ( 20 Lt).

 

2015 m. vasario 21 d.

www.siaure.lt

XIX Profesionalių teatrų festivalis „Žaldokynės kraštas“ Biržų kultūros centre>>>

„Mikės“ bei „Dibuko“ maketai (www.siaure.lt)>>>

„Mikės“ bei „Dibuko“ maketai (www.birzietis.lt)>>>

« Grįžti atgal | Atnaujinta

Kalendorius

birželio 2018
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Naujienos

Apklausa

Kuri edukacinė programa būtų patraukli moksleiviams?

Balsavimo rezultatai

Loading ... Loading ...
Mus rasite
Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Tilžės gatvė 155, Šiaulių m., Šiaulių m. sav.
Įmonės kodas 190755170
teatras@sdt.lt
Naujienlaiškis