Naujausias spektaklis

 

Michal Walczak

 

Dviejų dalių spektaklis

 

Režisierius – Artūras Areima

 

Artimiausia premjera

 

Aldo Nicolaj

 

Dviejų dalių drama

 

Režisūra – Juozas Žibūda

Šiauliečiai išminties ragina ieškoti pasakose ir legendose

Valstybinis Šiaulių dramos teatras į XIX profesionalių teatrų festivalį „Žaldokynės kraštas“ atveža vaikiškų istorijų ir tautos legendų išmintį: spektaklį vaikams „Mikė“ pagal A. A. Milne knygą „Pūkuotuko pasaulis“ (rež. A. Pociūnas) ir pagal žydų tautos legendą Aleks Tarn sukurtą mistinę muzikinę dramą „Dibukas“ (rež. R. Banionis). Pasiilgusieji ko nors nuotaikingo, šviesaus ir viltingo, turėtų nepraleisti spektaklių vasario 24 dieną, antradienį, 13 ir 18 valandą Biržų kultūros centre.

 

„Dibukas“: dviejų mylinčių sielų mirtis neišskiria.

 

Žydų folklore sklando legendos apie dibuką – „nuogą sielą“, kuri šeimininkui mirus negali nusiraminti ir patekti į aną pasaulį. Dibukas, įsiskverbęs į gyvo žmogaus kūną ir sielą, pakeičia to žmogaus asmenybę, o išvaryti jį gali tik rabino egzorcizmas… Užrašęs vieną iš šių tautos pasakojimų Szymonas Anskis sukūrė pjesę, kuri pelnė tarptautinę šlovę (buvo ne vieną kartą ekranizuota, statoma teatre ir televizijoje, pagal ją sukurta daug muzikos kūrinių, baletas ir opera). Jo pjesės motyvais Aleks Tarn (Aleksejus Tarnovickis) parašytą dramą „Dibukas“ režisavo Raimundas Banionis. Mistinė muzikinė drama „Dibukas“ –  šviesus spektaklis-sakmė, paremta žydų tautosaka, mistika ir giliu psichologiškumu. Turtingas pirklys nori ištekinti savo dukterį Lėją už pasiturinčio ir išvaizdaus jaunuolio, nepaisydamas merginos jausmų dingusiam mylimajam ir jaunystės draugui duoto pažado, kad jų vaikai susituoks. Mylimasis Chonenas į miestą netikėtai grįžta vestuvių išvakarėse, įvaldęs mistines Kabalos galias. Visus planus apverčia mįslinga jaunuolio mirtis ir dar paslaptingesnis Lėjos negalavimas. Tėvas susirūpinęs, kokia liga įsimetė į dukters kūną, kreipiasi pagalbos į rabiną. Amžinas klausimas: meilė – tai dovana, liga ar apsėdimas. Dvi mylimųjų sielos apsigyvena viename kūne, kad galėtų būti kartu amžinai. Meilė nugali viską, net mirtį, tiesiog ją paneigdama.


Vaidina Inga Jarkova, Aurimas Žvinys, Sigitas Jakubauskas, Rolandas Dovydaitis, Antanas Venckus, Lina Bocytė, Eduardas Pauliukonis, Juozas Bindokas, Nomeda Bėčiūtė.

 

Spektaklio trukmė 2 val. 30 min.

 

Bilieto kainos: 7, 24 € ( 25 Lt) ir  5,79 € ( 20 Lt).

 

2015 m. vasario 21 d.

www.siaure.lt

XIX Profesionalių teatrų festivalis „Žaldokynės kraštas“ Biržų kultūros centre>>>

„Mikės“ bei „Dibuko“ maketai (www.siaure.lt)>>>

„Mikės“ bei „Dibuko“ maketai (www.birzietis.lt)>>>

« Grįžti atgal | Atnaujinta

Kalendorius

gegužės 2017
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC

Naujienos

Apklausa

Kuri edukacinė programa būtų patraukli moksleiviams?

Balsavimo rezultatai

Loading ... Loading ...
Mus rasite
Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Tilžės gatvė 155, Šiaulių m., Šiaulių m. sav.
Įmonės kodas 190755170
teatras@sdt.lt
Naujienlaiškis