Naujausias spektaklis

Stebuklinga ir magiška senio niurzglio gyvenimo istorija vaikams nuo 4 metų

pagal Džanio Rodario apysaką-pasa…Artimiausia premjera

Interaktyvus judesio spektaklis 0-3 metų vaikams (ne daugiau nei 20-čiai mažylių)

 

Idėjos autorė ir re…

SALOMĖJA

Arvydas Juozaitis

Dviejų dalių drama

 

Režisierius – Albertas Vidžiūnas

Dailininkė – Marija Rubavičiūtė

Spektaklyje naudojami Richardo Vagnerio, Sergejaus Rachmaninovo, Dmitrijaus Šostakovičiaus ir kitų kompozitorių muzikos fragmentai.

 

VAIDINO:

 

Salomėja – Inga Norkutė

Petras Petrovičius – Rolandas Dovydaitis

Vanda – Monika Šaltytė

Michalina – Vilija Paleckaitė

Ana Grigorjevna – Olita Dautartaitė

Regina – Silvija Povilaitytė

Aleksandra – Irena Liutikaitė

Aleksandras Aleksandrovičius – a.a. Pranas Piaulokas

Antanas – Juozas Bindokas

Justas – Aurimas Žvinys

Kostas – Povilas Liubinas

Petras – Dalius Jančiauskas

Jonas – Antanas Kišūnas, Aurimas Pintulis

 

Dviejų dalių dramoje siekiama atspindėti Salomėjos Nėries gyvenimą II pasaulinio karo metais: Ufoje (Baškirijos ASSR) ir Maskvoje (1941-1942 metai). Tai – pasakojimas apie dramatiškas poetės klajones po Rusiją, darbą Kremliuje bei Lietuvių atstovybėje Maskvoje, tai darė lemtingą įtaką jos kūrybiniam keliu, užtraukė Lietuvių tautos išdavikės vardą.

 

Kūrinyje, pasak režisieriaus, dominuoja du leitmotyvai. Vienas jų – pagrindinis – silpnos sveikatos sūnus Saulius, kuriam ji besąlygiškai atsidavusi, kad jis turėtų kuo geresnes sąlygas išgyventi badmečiu sovietinėje Rusijoje karo metu. Būdama šalia jo, Salomėja Nėris stengiasi išlikti gyva, kūrybinga ir aistringa. Kitas svarbus žmogus poetės gyvenime – jos draugas Petras Petrovičius Veržbiliauskas, socialinio aprūpinimo komisaras, kuris emigracijoje ją ir jos sūnų globoja.

 

Arvydo Juozaičio pjesę režisierius sako pasirinkęs dėl temos kontraversiškumo ir noro analizuoti žmogaus būties pasirinkimo klausimą. „Čia man buvo labai įdomu ir smalsu ieškoti tam tikros tiesos ir tikrumo″, – sako spektaklio kūrėjas. Alberto Vidžiūno pasirinkimui taip pat darė įtaką režisieriui artima karo ir pokario tema, nes, anot jo, pačiame kontekste jau dominuoja konfliktas.

 

„Salomėja Nėris ir karas. Tai jau yra drama. Ir toji drama įdomi pati savaime. Kaip išgyventi motinai, atsakingai už vaiko gyvenimą, kaip išlikti oriam menininkui, kai kyla įtarimų dėl vertybių pasirinkimo, matant sovietų agresijos mastų augimą. Trėmimai, represijos, baltarusio komunisto poeto Jankos Kupalos dramatiška savižudybė išmuša poetės komunistinio idealo pagrindą, ji lieka balansuoti beprasmiškoje Lietuvių atstovybės absurdiškoje veikloje, suvokdama, jog vienintelis tikras dalykas jos gyvenime tai – sūnus, kurio, beje, spektaklyje realiai nepamatysime, jo buvimas tik juntamas, kaip Salomėjos idee fixe, kaip gelbėjimosi ratas pakrikusioje visuomenėje″, – teigia režisierius.

 

Spektaklio autorius šiuo pastatymu norėjo kvestionuoti stereotipinį mąstymą istorijos vertinant istoriją ir tam tkras asmenybes. Jis įsitikinęs, kad žmogus, kuris linkęs viską kategoriškai vertinti, suskirstydamas į juoda arba balta, pats yra netvirtų įsitikinimų, bijo analizuoti, mąstyti. Todėl toks žmogus dažniausiai perima visuotinius stereotipus, tarsi apsaugodamas save nuo bet kokių būties pasirinkimo klausimų.

 

„Toks jausmas, kad aš, kaip Salomėja, atliksiu misiją, norėsiu už viską atsiprašyti visų žmonių. Ji atsiprašinės šiame spektaklyje″, – sako pagrindinio vaidmens atlikėja Inga Norkutė.

 

Premjera – 2007 m. gegužės 5 d.

 

Spektaklio trukmė – 2 val. 10 min.


 Nuotraukų galerija:

 

« Grįžti atgal | Atnaujinta

Kalendorius

birželio 2018
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Naujienos

Apklausa

Kuri edukacinė programa būtų patraukli moksleiviams?

Balsavimo rezultatai

Loading ... Loading ...
Mus rasite
Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Tilžės gatvė 155, Šiaulių m., Šiaulių m. sav.
Įmonės kodas 190755170
teatras@sdt.lt
Naujienlaiškis