Režisierius – Peteris Stoičevas

Dailininkė – Romualda Jakubauskienė

Iš anglų kalbos vertė Vasarė Andriuškevičiūtė

 

 

VAIDINO:

 

Rita – Inga Norkutė

Frenkas – Antanas Venckus

 

 

Pjesė „Ritos mokslai″ iš pirmo žvilgsnio atrodo labai paprasta ir aiški, turinti net šiek tiek aliuzijų į Bernardo Šo „Pigmaljoną″.

 

Pas pagyvenusį, įjunkusį į alkoholį profesorių įsiveržia būsima studentė-kirpėja, stačiokiška, šiurkštoka ir netašyta mergiotė, trokštanti būti mokyta ir pakeisti save bei savo gyvenimą. Profesorių suerzina merginos elgesys ir išprusimo lygis, bet ši jį tiesiog priverčia sutikti būti jos mokytoju, provokuoja jį ginčams, pokalbiams, stulbindama visokių studentų mačiusį profesorių savo nelauktais sprendimais, originaliu mąstymu. Jie tampa mokytoju ir mokine, mezgasi sudėtingi žmogiški santykiai. Tačiau mokslai – kietas riešutas visiems, ne išimtis ir Rita. Jai tenka išgyventi daug sunkių, kritiškų valandų, prarasti net savo šeimą, bet viską atperka jos mokslo proceso sėkmių ir atradimų akimirkos. Ateina valanda, kai profesorius ir mokinė turi atsisveikinti.

 

Kokie jie dabar? Kuo baigiasi jų santykiai? Ar profesorius ir toliau vietoj Dikenso tomo iš knygų lentynos trauks viskio butelius, ar madingai buvusios kirpėjos Ritos apkirptas išeis į gatvę ir nebesugrįš į savo niūrų kambarį? O Rita? Ar jau viską „išmoko″, sužinojo? Ar ji tebėra ta atvira, gyva, nuoširdi mergiotė, ar matytų, skaitytų, išmoktų citatų rinkinys?

 

Premjera – 2005 m. kovo 5 d. 

 

Spektaklio trukmė – 2 val. 20 min.


Nuotraukų galerija