Naujausias spektaklis

Stebuklinga ir magiška senio niurzglio gyvenimo istorija vaikams nuo 4 metų

pagal Džanio Rodario apysaką-pasa…Artimiausia premjera

Interaktyvus judesio spektaklis 0-3 metų vaikams (ne daugiau nei 20-čiai mažylių)

 

Idėjos autorė ir re…

Panevėžiečiams pažįstami aktoriai šiauliečių teatre: tie patys ir kitokie

Panevėžio teatro mylėtojams savaitgalį per Valstybinio Šiaulių dramos teatro gastroles (lapkričio 6–8 d.) turėtų būti gal truputį keista, bet smalsu pamatyti savo mylimus ir pažįstamus aktorius Vytautą Kaniušonį ir Ingą Jarkovą panevėžiečių scenoje, bet šiauliečių teatre. Vakarais nuo penktadienio iki sekmadienio suaugusieji galės pamatyti spektaklius „Nebylys“, „Geismų tramvajus“, „Nora“, o vaikai sekmadienio vidurdienį – „Kaštonę“.

 

Ekspresyvi ir emocionali Inga Jarkova buvo įvertinta, kai pirmuosius žingsnius žengė Panevėžio scenoje (2013 m. buvo nominuota „Auksiniam scenos kryžiui“ kaip „Jaunasis menininkas“, apdovanota kaip simpatiškiausia aktorė XXIX-ajame profesionalių teatrų festivalyje „Vaidiname žemdirbiams“ Rokiškyje). Grįžusi į gimtuosius Šiaulius ji buvo apdovanota už geriausią sezono moters vaidmenį teatre. Ingos Jarkovos gerbėjai nešini gėlėmis turėtų eiti į J. Miltinio teatrą šeštadienį, lapkričio 7 d., kur aktorė atliks Stelos Kovalski vaidmenį legendinėje Pulicerio premiją Tenesiui Viljamsui pelniusioje legendinėje dramoje „Geismų tramvajus“ (rež. Algirdas Latėnas). Nenustygstančiai garbanei Ingai šiame spektaklyje teko „pilkos pelytės“ Stelos vaidmuo. Kurdama jį aktorė ir pyko ant savo nuolankiosios herojės, ir guodė ją, kol galiausiai gudrumu prisijaukino: sukūrė gyvybingos, gyvenimo džiaugsmo nepraradusios, gal kiek naivios ir pro rožinius akinius žiūrinčios grubaus stačioko Stenlio Kovalskio mylimosios įvaizdį. Spektaklis –  žmogiškų jausmų ir gyvuliškų aistrų, neišsipildžiusių svajonių, meilės, laimės troškimo ir žiaurios tikrovės konfliktas. Gražuolė Blanša Dibua, po dvasinių sukrėtimų virtinės, palaidojusi vyrą, tėvus ir tetas, praradusi gimtąją sodybą virš realybės  atvyksta ieškoti užuovėjos sesers Stelos ir jos vyro Stenlio namuose. Deja, iškart aišku, kad virš realybės plevenanti plaštakė Blanša ir pragmatiškas Stenlis nesutars.

 

Aktoriai J. Budriūnaitė ir V. Kaniušonis spektaklyje "Nora"2014 metų „Sidabrine gerve“ įvertinto filmo „Lošėjas“ pagrindinis aktorius panevėžietis Vytautas Kaniušonis – kviestinis aktorius Valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklyje „Nora“ (rež. Sigitas Račkys), kuris numatytas sekmadienį, lapkričio 8 d. Vytautas Kaniušonis vaidina sėkmingą advokatą Helmerį, kuris myli savo namus ir žmoną, bet dar labiau vertina save, socialinį statusą ir reputaciją. Tad jis nesupranta ir pasmerkia savo žmoną Norą, kuri suklastoja dokumentus, kad galėtų pasiskolinti pinigų sergančiam vyrui. Kad verta pamatyti garsiąją Henriko Ibseno pjesę byloja dar ir tai, kad „Lėlių namai“ (arba „Nora“) yra įtraukta į  UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą „Pasaulio atsiminimai“.

 

Dėmesio verti ir kiti klasikinės dramaturgijos spektakliai. „Primygtinai siūlau pamatyti, kol yra galimybė“, – tai žodžiai iš paskutiniojo žiūrovo atsiliepimo apie spektaklį „Nebylys“, kurį pagal Juozą Tumą-Vaižgantą inscenizavo ir režisavo scenos maestro Jonas Vaitkus. Kad tai kitokia lietuvių literatūros klasika byloja ne tik žiūrovų susižavėjimas, beveik dvi dešimtys apdovanojimų ir nominacijų. „Nebylio“ istorija – gyvenimiška, tačiau sprendžiamos problemos (meilės, nuodėmės, pasirinkimo ir būties) tolygios didžiosios literatūros šedevrams.

 

Sekmadienio, lapkričio 8 d., rytmetį 12 val. visai šeimai rekomenduotina apsilankyti spektaklyje „Kaštonė“ pagal A. Čechovą (rež. Arvydas Lebeliūnas, inscenizacijos autorė Daiva Čepauskaitė). Kalaitė Kaštonė, žąsinas Ivanas, katinas Fiodoras ir kiaulė Chavronja spektaklyje – tai vaikai, dėl kokių nors priežasčių praradę savo namus, pamesti, pabėgę ar paklydę, priglausti cirke, bet nesiliaujantys svajoti apie namus.

 

2015 m. spalio mėn. 31 d.

www.sekunde.lt

 

www.panbalsas.lt (2015-11-03)

« Grįžti atgal | Atnaujinta

Kalendorius

birželio 2018
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Naujienos

Apklausa

Kuri edukacinė programa būtų patraukli moksleiviams?

Balsavimo rezultatai

Loading ... Loading ...
Mus rasite
Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Tilžės gatvė 155, Šiaulių m., Šiaulių m. sav.
Įmonės kodas 190755170
teatras@sdt.lt
Naujienlaiškis