80-ąjį jubiliejų švęsiantis Šiaulių dramos teatras sezoną pradės tarptautinės komandos, kurioje dirba rusų choreografas ir atlikėjas Borisas Moisejevas bei mados istorikas Aleksandras Vasiljevas, spektakliu.
„Sezonas yra išskirtinis, nes rugsėjo 23 dieną teatrui sueina 80 metų. Mes esame antras profesionalus valstybinis teatras Lietuvoje ir jubiliejų pažymėsime rugsėjo 23-24 dienomis premjera – trijų dalių Jevgenijaus Švarco fantasmagorija „Šešėlis", – BNS sakė teatro vadovas.
Šį spektaklį stato tarptautinė grupė: režisierė – buvusi ilgametė Šiaulių dramos teatro režisierė, šiuo metu gyvenanti JAV, Nataša Ogaj-Ramer, scenografė – nusipelniusi Rusijos dailininkė Olga Kravčenia, choreografas – B.Moisejevas, kompozitorius – Zaza Mardžanišvili, kostiumų konsultantas – A.Vasiljevas, vertimo konsultantas – Tomas Venclova.
Pasak teatro vadovo, šie žmonės seniai vienas kitą pažįsta, yra dirbę kartu, be to, visi vienaip ar kitaip yra susiję su Lietuva.
„Mes prieš dvejus metus pradėjome susitikę kalbėtis, kad būtų gražu, kad buvę vyriausieji režisieriai per sezoną ar per du pastatytų spektaklį Šiaulių dramos teatre. Ir štai Nataša po ilgų derybų maloniai sutiko ir gana altruistiškai visa komanda atvyko. Jau artėjame prie pabaigos", – pasakojo A.Venckus.
Lapkričio viduryje turėtų būti parodyta Tennessee'io Williamso (Tenesio Viljamso) „Iguanos naktis", kurią režisuoja Gytis Padegimas, o prieš Kalėdas žiūrovus turėtų pasiekti spektaklis vaikams.
Po Naujųjų metų italų režisierius Riccardo Vanuccinni (Rikardas Vanučinis) turėtų statyti Johno Websterio (Džono Vebsterio) „Malsio hercogienės tragediją". Tikimasi, kad po Naujųjų metų spektaklius statys Arvydas Lebeliūnas, Raimundas Banionis.
Rudenį taip pat, anot A.Venckaus, turėtų įsibėgėti ir Šiaulių teatro, bei kolegų iš Lenkijos ir Karaliaučiaus projektas, kurį, jei viskas pavyks, finansuos Europos Sąjunga. Jo rezultatas turėtų būti ne tik bendras spektaklis, bet ir patirtis iš edukacinės programos kitų teatrinių profesijų žmonėms.
Taip pat su kolegomis iš Švedijos ir Lenkijos planuojamas teatralizuotų dainų projektas „Dainuojanti Sakura". Šio projekto rėmuose pavasarį trijose šalyse turėtų būti parengti spektakliai.
Pasak teatro vadovo, praėjęs sezonas, nors sunkus, bet buvo sėkmingas.
„Mes nesiskundžiame, nes tai buvo darbštus sezonas, su atradimais, atjaunėjimu. Ir dabar mes atsinaujiname ir manau, kad įsijungs du-trys žmonės į kolektyvą. Neinkščiame, nesierziname, neverkiame, o kuriame", – kalbėjo A.Venckus.
Šiaulių dramos teatras įkurtas 1931 metų rugsėjo 23 dieną. Per teatro gyvavimo metus pastatyta daugiau kaip 400 spektaklių.