Naujausias spektaklis

Aldo Nicolaj

Dviejų dalių drama

 Artimiausia premjera

Vienos dalies detektyvinė tragikomedija

 

 

 

IŠRINKTIEJI

Vienos dalies detektyvinė tragikomedija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dramaturgė – Gabrielė Labanauskaitė

Režisierė – Monika Klimaitė

Scenografė – Berta Bocullaitė

Kompozitorius – Andrius Kairys

 

VAIDINA:

 

Inga Norkutė

Vilija Paleckaitė

Eglė Ancevyčiūtė

Dalius Jančiauskas

Anicetas Gendvilas

Rolandas Dovydaitis

Rimanta Krilavičiūtė

Mindaugas Jurevičius

Povilas Adomaitis

Anupras Jucius

 

Į kambarį prie prabangiai padengto stalo renkasi pavieniai žmonės. Pamažu tarp jų mezgasi mandagūs pokalbiai, kurių metu išaiškėja, kad netrukus čia prasidės rinkimai. Pasirodo, visi sukviestieji ir yra pretendentai į Nominaciją, kurios laimėtojas gaus milijoną. Akivaizdu, kad septynetas išrinktųjų nusiteikę smagiam pavakarojimui. Staiga nerūpestingų ir šmaikščių pokalbių srautą nutraukia pasigirdęs balsas, kuris praneša, kad ceremonija neprasidės, kol nebus išaiškintas tarp jų esančio žudiko vardas. Situacija ima keistis labai netikėta linkme. Atmosfera kaista, humoras virsta rimtais kaltinimais, krenta mandagumo ir draugiškumo kaukės, formuojasi „koalicijos“ ir išrenkamos aukos…

 

Spektaklis „Išrinktieji“ savo žanru artimas detektyvui, bet kartu tai ir gilus tiriamasis žvilgsnis į žmogaus psichologijos gelmes. Režisierė Monika Klimaitė spektaklio temą apibrėžia kaip „žiaurumo plačiąja prasme laboratoriją“. Spektaklis kuriamas kolektyvinės kūrybos principu, kai visi spektaklio dalyviai tampa lygiaverčiais partneriais. Kūrimo pradžioje aktoriams pateikiamas tik siužeto karkasas, kuris repeticijų metu, bendradarbiaujant su dramaturge Gabriele Labanauskaite, užsipildys autentišku turiniu.

 

Pasak spektaklio kūrėjų, „šiandien kaip niekad esame linkę į užslėptas ir „nematomas“ žiaurumo formas: psichologinį terorą, moralinį smurtą, „etikečių klijavimą“ ir savo poelgių pateisinimą, prisidengus doruolio ir teisuolio kaukėmis“. Dramaturgė G. Labanauskaitė siekia, kad spektaklyje nebūtų tuščio filosofavimo. Pasak jos, tai bus aktualus ir dinamiškas, „čia ir dabar“ principu paremtas meninis – socialinis eksperimentas, žadantis žiūrovui netikėtų potyrių ir atradimų.

 

 

Numatoma premjera – 2017 m. spalio 27 d.

« Grįžti atgal | Atnaujinta

Kalendorius

spalio 2017
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031EC

Naujienos

Apklausa

Kuri edukacinė programa būtų patraukli moksleiviams?

Balsavimo rezultatai

Loading ... Loading ...
Mus rasite
Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Tilžės gatvė 155, Šiaulių m., Šiaulių m. sav.
Įmonės kodas 190755170
teatras@sdt.lt
Naujienlaiškis