Naujausias spektaklis

Stebuklinga ir magiška senio niurzglio gyvenimo istorija vaikams nuo 4 metų

pagal Džanio Rodario apysaką-pasa…Artimiausia premjera

Interaktyvus judesio spektaklis 0-3 metų vaikams (ne daugiau nei 20-čiai mažylių)

 

Idėjos autorė ir re…

IŠRINKTIEJI (N-14)

Vienos dalies detektyvinė tragikomedija

 

 

 

 

 

 

 

Dramaturgė ir pjesės autorė – Gabrielė Labanauskaitė

Režisierė – Monika Klimaitė

Scenografė/ kostiumų dailininkė – Berta Bocullaitė

Kompozitorius – Andrius Kairys

 

VAIDINA:

 

Politikė – Inga Norkutė

Mokytoja –Vilija Paleckaitė

Emigrantė – Eglė Ancevičiūtė

Verslininkas – Anicetas Gendvilas

Latvis imigrantas – Mindaugas Jurevičius

Hipsteris – Povilas Adomaitis

Šiaulių gezas – Anupras Jucius

Nominantė – Rimanta Krilavičiūtė

 

 

Dėmesio! Spektaklio metu naudojamos ryškios mirksinčios šviesos ir garso efektai.

 

Į kambarį prie prabangiai padengto stalo renkasi pavieniai žmonės, sukviesti į „Geriausio metų žmogaus“ apdovanojimus. Staiga nerūpestingų ir šmaikščių pokalbių srautą nutraukia pasigirdęs balsas, kuris praneša, kad tarp susirinkusiųjų yra žudikas ar žudikė. Situacija ima keistis labai netikėta linkme. Atmosfera kaista, humoras virsta rimtais kaltinimais, o nominantai  – nevaldomais žiaurumo bacilos nešiotojais. Eksperimentas prasideda…

 

Spektaklis „Išrinktieji“ – tai drąsus jaunų teatro kūrėjų komandos meninis tyrimas žiaurumo tema. Pasak spektaklio kūrėjų, šiandien kaip niekad esame linkę į užslėptas ir nematomas žiaurumo formas: psichologinį terorą, moralinį smurtą, „etikečių klijavimą“ ir savo poelgių pateisinimą, prisidengus doruolio ir teisuolio kaukėmis.

 

„Tai spektaklis apie septynis nekaltus žmones, pakliuvusius į eksperimentą, jiems to nė neįtariant. Šį eksperimentą galima apibūdinti kaip „žiaurumo laboratoriją“, kurioje tyrinėjamos žiauraus elgesio ir agresijos išraiškos formos. Dažnai emocinį ar psichologinį žiaurumą žmogus linkęs pateisinti ar ignoruoti, priešingai nei fizinį smurtą. Tačiau net ir pati pasyviausia žiaurumo forma vis tiek yra agresija“, – įsitikinusi režisierė Monika Klimaitė.

 

Spektaklio žanras artimas detektyvui, bet kartu tai ir gilus tiriamasis žvilgsnis į žmogaus psichologijos gelmes. Režisierė Monika Klimaitė spektaklio temą apibrėžia kaip „žiaurumo plačiąja prasme laboratoriją“. Pasak spektaklio dalyvius konsultavusios psichologės Vaivos Klimaitės, „žiaurūs gali tapti visi – ir tai itin nepatogi mintis, priverčianti susitikti su savo demonais, pajusti diskomfortą ir baimę. O baimes visada verta nugalėti“.

 

Spektaklis sukurtas kolektyvinės kūrybos principu – kūrimo pradžioje aktoriams buvo pateiktas tik siužeto karkasas, kuris repeticijų metu, bendradarbiaujant su dramaturge Gabriele Labanauskaite bei psichologe Vaiva Klimaite, užsipildė autentišku turiniu. Pasal pjesės autorės, „Išrinktieji“ – tai aktualus ir dinamiškas, „čia ir dabar“ principu paremtas meninis-socialinis eksperimentas, žadantis žiūrovui netikėtų potyrių ir atradimų.

 

Monika Klimaitė/ spektaklio režisierė – režisūros žinių sėmėsi Lietuvoje, Didžiojoje Britanijoje, Danijoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose. Didelį dėmesį skiria bendradarbiavimui su aktoriais ir kūrybine komanda. Spektaklyje „Išrinktieji“ pirmą kartą savo kūrybinėje praktikoje ji išbandė kolektyvinės kūrybos principą. Monika džiaugiasi, kad šis spektaklis suteikė galimybę kurti savo gimtajame mieste.

 

Gabrielė Labanauskaitė/ dramaturgė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja, rašanti dramas teatrui nuo 2003 metų. Dramaturgę domina laboratoriniu principu, kartu su kūrybine komanda kuriamos pjesės ir aktualios, socialinės temos. Gabrielės dramos statomos Lietuvoje ir užsienyje (Anglijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Suomijoje, Latvijoje ir kt.).

 

 

 

Premjera – 2017 m. spalio 27 d.

 

Spektaklio trukmė – 2 val.

 


Apdovanojimai:

 

2018 m. moterų klubo „Šiaulietė“ premija kategorijoje nepagrindinis (vyro) vaidmuo aktoriui Anicetui Gendvilui už Verslininko vaidmenį G. Labanauskaitės „Išrinktieji“ (rež. M. Klimaitė).

 


Publikacijos:

 

„Išrinktieji“ scenoje brėžia žiaurumo ir agresijos ribas“ (2017-10-24, www.etaplius.lt)

 

Spektaklis ieškos žiaurumo prigimtiess (2017-10-25, www.skrastas.lt)

 


Projektą finansuoja:

 

 

« Grįžti atgal | Atnaujinta

Kalendorius

birželio 2018
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Naujienos

Apklausa

Kuri edukacinė programa būtų patraukli moksleiviams?

Balsavimo rezultatai

Loading ... Loading ...
Mus rasite
Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Tilžės gatvė 155, Šiaulių m., Šiaulių m. sav.
Įmonės kodas 190755170
teatras@sdt.lt
Naujienlaiškis