Naujausias spektaklis

Stebuklinga ir magiška senio niurzglio gyvenimo istorija vaikams nuo 4 metų

pagal Džanio Rodario apysaką-pasa…Artimiausia premjera

Interaktyvus judesio spektaklis 0-3 metų vaikams (ne daugiau nei 20-čiai mažylių)

 

Idėjos autorė ir re…

Ilgai lauktos Valstybinio Šiaulių dramos teatro gastrolės Panevėžyje: nesenstanti dramaturgijos klasika, kurią žiūrovai įsimyli

Valstybinis Šiaulių dramos teatras lapkričio 6–8 dienomis į Panevėžį atvyksta gastrolių, kurių išties nevalia praleisti, nes IMG_6949legendinėje Juozo Miltinio teatro scenoje Šiaulių trupė ketina žiūrovams pristatyti pastarųjų metų naujausius, giliausius, nemarių autorių spektaklius, kuriuos žiūrovai tiesiog įsimyli. Vakarais nuo penktadienio iki sekmadienio suaugusieji galės pamatyti spektaklius „Nebylys“, „Geismų tramvajus“, „Nora“, o vaikai sekmadienio vidurdienį – „Kaštonę“. Repertuaras subalansuotas klasikinės dramos gerbėjams, tačiau puikiai tinka visiems svajojantiems, mylintiems ir tikintiems žmonėms.

 


Šiauliečių gastroles Panevėžyje penktadienį, lapkričio 6 d., 18 val. atidarys scenos maestro Jono Vaitkaus režisuotas spektaklis „Nebylys“ pagal Juozą Tumą-Vaižgantą. Tai lietuvių klasika, kokios nematėte: „patyriau malonų kultūrinį šoką“, „pamirškite viską, ką žinojote apie klasiką Vaižgantą“, „kad žiūriu sulaikiusi kvėpavimą, pajutau tik tada, kai pradėjo trūkti oro“, „seniai išėjus iš spektaklio sunkiai rankiojau žodžius“, „primygtinai siūlau pamatyti, kol yra galimybė“, – taip po šio spektaklio šneka žiūrovai. Ir, matyt, neveltui: jis ne tik mėgiamas žiūrovų, bet ir puikiai įvertintas ne viename šalies festivalyje ir konkurse – sąraše beveik dvi dešimtys apdovanojimų ir nominacijų. „Nebylio“ istorija – gyvenimiška, tačiau sprendžiamos problemos (meilės, nuodėmės, pasirinkimo ir būties) tolygios didžiosios literatūros šedevrams.

 

 

O šeštadienio, lapkričio 7 d., vakarą į sceną įriedės legendinis „Geismų tramvajus“.  Garsiąją XX amžiaus amerikiečių dramaturgo T. Viljamso pjesę režisavo Algirdas Latėnas. Scenoje vyksta žmogiškų jausmų ir gyvuliškų aistrų drama, neišsipildžiusių svajonių, meilės, laimės troškimo ir žiaurios tikrovės konfliktas, kurio priešingose poliuose – trapi virš realybės plevenanti plaštakė Blanša ir pragmatiškas Stenlis, kurio esminė savybė – jėga.

 

 

Sekmadienio, lapkričio 8 d., rytmetį 12 val. visai šeimai rekomenduotina apsilankyti spektaklyje „Kaštonė“ (rež. Arvydas Lebeliūnas, inscenizacijos autorė Daiva Čepauskaitė). Tai jautri ir šviesi našlaičių cirko artistų istorija apie draugystę, svajones, talentą, ištikimybę ir šeimą. Kalaitė Kaštonė, žąsinas Ivanas, katinas Fiodoras ir kiaulė Chavronja spektaklyje – tai vaikai, dėl kokių nors priežasčių praradę savo namus, pamesti, pabėgę ar paklydę, priglausti cirke, bet nesiliaujantys svajoti apie namus.

 

 

Spektaklis „Nora“ (rež. Sigitas Račkys) pastatytas pagal bene garsiausią norvegų dramaturgo Henriko Ibseno dramą „Lėlių namai“, kuri įtraukta į UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą. Tai sukrečiantis pasakojimas apie jauną moterį, kurią kaip žavų vaiką, gražią lėlytę mylėjo tėvas, vėliau – vyras. Nora, gelbėdama savo vyro advokato gyvybę, įvykdė nusikaltimą – suklastojo tėvo parašą. Kol sutuoktinis Helmeris galvoja tik apie savo reputaciją, pasmerkta ir nusivylusi žmona palieka vyrą ir melo namus.

 

 

2015 m. lapkričio 5 d.

www.sekunde.lt

« Grįžti atgal | Atnaujinta

Kalendorius

birželio 2018
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Naujienos

Apklausa

Kuri edukacinė programa būtų patraukli moksleiviams?

Balsavimo rezultatai

Loading ... Loading ...
Mus rasite
Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Tilžės gatvė 155, Šiaulių m., Šiaulių m. sav.
Įmonės kodas 190755170
teatras@sdt.lt
Naujienlaiškis