Naujausias spektaklis

Stebuklinga ir magiška senio niurzglio gyvenimo istorija vaikams nuo 4 metų

pagal Džanio Rodario apysaką-pasa…Artimiausia premjera

Interaktyvus judesio spektaklis 0-3 metų vaikams (ne daugiau nei 20-čiai mažylių)

 

Idėjos autorė ir re…

IGUANOS NAKTIS

Spektaklio "Iguanos naktis" afišaTenesis Viljamsas

Dviejų dalių drama

 

 

 

 

 

 

 

Režisierius – Gytis Padegimas 

Scenografė ir kostiumų dailininkė – Birutė Ukrinaitė 

Kompozitorius – Gintaras Kizevičius

Iš anglų kalbos vertė Aivaras Mockus

 

VAIDINA:

 

Meksina Folk – Nomeda Bėčiūtė

Pedro – Danielius Budrys, Anicetas Gendvilas

Pančo – Mindaugas Jurevičius

Lorensas Šenonas – Aidas Matutis

Henkas – Romanas Dudnikas

Ponas Farenkopfas – Eduardas Pauliukonis, Vladas Baranauskas

Frau Farenkopf – Silvija Povilaitytė

Volfgangas – Vaidotas KatutisAurimas Žvinys

Hilda – Lina Bocytė

Džudit Felouz – Nijolė Mirončikaitė, Irena Liutikaitė

Hana Dželks – Monika Šaltytė

Šarlotė Gudol – Donata Kielaitė, Viktorija Krivickaitė, Eglė Stanišauskaitė

Džonatanas Kofinas (Nonas) – Juozas Bindokas

Džeikas Lata – Aurimas Pintulis  

 

 

 

Amerikiečių dramaturgas Tenesis Viljamsas (Tennessee Williams, 1914-1983) laikomas žymiausiu Vakarų psichologinio teatro atstovu. Neišsipildžiusių laimės troškimų ir žiaurios tikrovės konfliktas atskleidžiamas populiariausiose jo pjesėse „Stiklinis žvėrynas“, „Geismų tamvajus“, „Orfėjas nusileidžia į pragarą“, „Katė ant įkaitusio skardinio stogo“ ir kt.

T. Viljamso pjesės ne kartą buvo ir tebėra statomos Lietuvos teatruose. Tačiau Šiaulių dramos teatro žiūrovams režisierius Gytis Padegimas pristatys Lietuvoje dar nestatytą pjesę „Iguanos naktis“. Į spektaklio kūrybinę komandą režisierius pakvietė dailininkę Birutę Ukrinaitę, pasiūliusią netikėtą ir įspūdingą scenografijos sprendimą. Muziką kuria kompozitorius Gintaras Kizevičius.1962 metais parašytą pjesę specialiai šiam pastatymui iš anglų kalbos vertė Aivaras Mockus. Ši pjesė pirmą kartą buvo pastatyta Brodvėjuje 1961 metais ir suvaidinta net 316 kartų. 1962 metais už ją, kaip už geriausią metų dramos kūrinį, autorius pelnė du prestižinius apdovanojimus: Tony Award ir New York Drama Critics Award. Įžymus kino režisierius John’as Huston’as pagal „Iguanos naktį“ 1964 metais pastatė to paties pavadinimo filmą, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Holivudo žvaigždės Richard’as Burton’as ir Ava Gardner. Filmas tapo sensacija, o pjesę imta statyti visame pasaulyje.

„Iguanos naktis“pasakoja apie buvusio kunigo, dabar turizmo kompanijos ekskursijų vadovo Šenono pastangas išsivaduoti iš vienatvės ir nusivylimo. Į Meksikos džiunglėse esantį viešbutį „Kosta Verde“, kuriame šeimininkauja aistringa, kandi moteris, prieš kelis mėnesius našle tapusi misis Meksina Folk, Šenonas atvyksta su būriu religingų moteriškių, vadovaujamų kietakaktės mokytojos Džudit Felous. Šiame keistokame, aptriušusiame viešbutyje Šenonas susipažįsta su keliaujančia tapytoja Hana Dželks, kuri jau daugelį metų klajoja po įvairius kraštus su savo 97-mečiu seneliu Nono („pačiu seniausiu poetu pasaulyje“).

Pjesės autorius atskleidžia audringas emocines ir seksualines jėgas, kurios valdo žmonių santykius, ir priešpastato jas giliai asmeniškiems žmogaus dvasios poreikiams. Šenono trokšta Maksina, jį vilioja nimfetė Šarlota, jis blaškosi tarp geismo ir kaltės, tarp kilnių polėkių ir visiško nusivylimo. Negana to, jį įkvepia, bet atstumia skaistuolė Hana, jam nuolat priekaištauja ir grasina Džudit Felous – nepadeda nei alkoholis, nei bėgimas nuo tikrovės, atrodo, jis priėjo liepto galą.

Dramos kulminacija – herojaus dialogas su Hana, kuris vyksta jos seneliui poetui Nonui rašant paskutinę poemą. Žmogaus jausmus, jo vidinio pasaulio grožį T. Viljamsas pjesėje iškelia kaip kontrastą brutaliai tikrovei. Šenonui tenka grumtis su tamsiausiais savo demonais už siekį sulaukti atleidimo ir išganymo. Tačiau tai ne jo vieno išgalėms – prireikia daugelio jį supančių žmonių palaikymo, kurie tarsi savaime ateina jam į pagalbą, veikiausiai tuo pačiu apgindami ir savo dvasią.

„Iguanos nakties“ simbolika siejama su meksikiečių papročiu visą naktį laikyti pagautą iguaną ir po tam tikro ritualo iškilmingai suvalgyti. Pjesėje Šenonas išlaisvina viešbučio tarnų sumedžiotą iguaną, simbolizuojančią ir jo paties nenusisekusį gyvenimą. Tačiau tik spektaklyje paaiškės, ar pavyks Šenonui pasiekti vidinę laisvę ir nepriklausomybę.

 

Premjera – 2011 m. gruodžio 3, 4 d.

 

Spektaklio trukmė – 3 val. 15 min.

 

Spektaklį iš dalies finansavo Lietuvos Respublikos Kultūros rėmimo fondas

 


Apdovanojimai:

 

2012 m. Kultūros ministerijos premijos ir atminimo ženklo „Auksinis scenos kryžius″ nominanto diplomas Juozui Bindokui už geriausią 2011 m. teatro sezono aktoriaus vaidmenį (Džonatanas Kofinas (Nonas), Tenesis Viljamsas „Iguanos naktis″, rež. Gytis Padegimas).


 Nuotraukų galerija

 

 

« Grįžti atgal | Atnaujinta

Kalendorius

birželio 2018
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Naujienos

Apklausa

Kuri edukacinė programa būtų patraukli moksleiviams?

Balsavimo rezultatai

Loading ... Loading ...
Mus rasite
Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Tilžės gatvė 155, Šiaulių m., Šiaulių m. sav.
Įmonės kodas 190755170
teatras@sdt.lt
Naujienlaiškis