Naujausias spektaklis

Stebuklinga ir magiška senio niurzglio gyvenimo istorija vaikams nuo 4 metų

pagal Džanio Rodario apysaką-pasa…Artimiausia premjera

Interaktyvus judesio spektaklis 0-3 metų vaikams (ne daugiau nei 20-čiai mažylių)

 

Idėjos autorė ir re…

BERNIUKAI ŠOKA BREIKĄ (N-7)/vaikams

Spektaklio "Berniukai šoka breiką" afišaPagal Vytauto Račicko knygą

Vienos dalies kasdienės istorijos

 

 

 

 

 

 

 

Režisierius ir inscenizacijos autorius – Antanas Gluskinas

Scenografė – Anželika Šulcaitė

Kompozitorius – Jonas Jurkūnas

Choreografas – Donatas Bakėjus

 

VAIDINO:

 

Jokūbėlis – Aidas Matutis

Guoda – Dovilė Daujotaitė (teatro bendradarbė)

Urtė – Valda Pavinkšnytė (teatro bendradarbė)

Justas – Mindaugas Jurevičius

Mokytojas Vilius – Juozas Bindokas

Mokytoja Laima – Irena Liutikaitė

 

„Berniukai šoka breiką”- šiuolaikine jaunimo kultūra ir muzikos ritmais pulsuojantis spektaklis vaikams (N-7!) pagal populiaraus vaikų ir jaunimo rašytojo Vytauto Račicko to paties pavadinimo knygą. Jaunųjų skaitytojų tarpe populiaraus autoriaus, vaikų literatūros premijos laureato V. Račicko kūryba Lietuvos teatrų scenoje pristatoma pirmą kartą. Inscenizacijos autorius ir spektaklio režisierius Antanas Gluskinas yra vienas iš nedaugelio lietuvių teatro režisierių, statančių spektaklius tik vaikams. Antanas Gluskinas yra gerai pažįstamas Šiaulių teatro publikai. „Berniukai šoka breiką“ – trečiasis režisieriaus darbas Šiaulių dramos teatre. Pirmasis spektaklis „Bela, Bosas ir Bulis” (2008 m.) Lietuvos kritikų buvo įvertintas „Auksiniu scenos kryžiumi“, o „Blusyno pasakojimai” (2010 m.) – vienas lankomiausių vaikiškų spektaklių teatro repertuare.

 

Vytauto Račicko knygos nuolat patenka į populiariausių kūrinių vaikams ir jaunimui penketuką. Novelių apysaka „Berniukai šoka breiką“ nauju papildytu leidimu knygynuose pasirodė 2007 metais. V. Račickas yra prasitaręs, kad „Berniukai šoka breiką“ yra viena jo mėgstamiausių knygų. Joje pasakojama apie trečiaklasį Jokūbėlį, jo mokyklą ir klasės draugus. Knygos herojai – paprasti vaikai, kurie kasdien eina į mokyklą, draugauja ir pykstasi, ieško savo kelio į suaugusiųjų pasaulį. Rašytojas nemoralizuodamas, o tiesiog gyvu ir linksmu pasakojimu atveria vaikų ir paauglių gyvenimo kasdienybę. Panašių principų laikosi ir režisierius A. Gluskinas, kuris spektaklyje taip pat akcentuoja socialinės tikrovės apraiškas. Šiame urbanistine estetika grįstame spektaklyje gvildenamos tokios vaikams aktualios temos, kaip: draugystė, tėvų ir vaikų santykiai, atsakomybė ir tolerancija. Neatsitiktinai apie išsišokėlį Jokūbėlį, jo patirtus nuotykius, draugus ir mokytojus spektaklyje kalbama pasitelkus gatvės kultūros stilistiką. Juk breikas – neatskiriama hiphopo kultūros dalis. Tad spektaklyje netrūksta urban stiliaus šokių, techno muzikos, slengo ir kitų jauniesiems žiūrovams pažįstamų gatvės kultūros apraiškų. Energingas ir spalvingas spektaklis be nuobodžios didaktikos ragina atsisakyti stereotipinio mąstymo ir mokytis būti tolerantiškais.

 

V. Račickas: Kai manęs teiraujasi, iš kokio šulinio semiu tai, kas atsiranda mano knygose, atsakau: tas šulinys – vaikų gyvenimas. Nuo pat pirmos knygos, kuri išėjo prieš tris dešimtmečius, man rūpėjo pati šiurkščiausia vaikų kasdienybė, menkiausios heroizmo joje apraiškos. Ir šiandien mano herojai dažniausiai būna likimo gerokai skriaudžiami. Juos visuomet esu linkęs apginti, apsaugoti, užtarti. Rašydamas knygą kažkodėl tikiu, kad ją perskaitęs vaikas taps laimingesnis, gal kiek pasikeis, gal pradės kitaip gyventi, jeigu lig šiol gyveno nelabai tinkamai.

 

Premjera – 2012 m. birželio 1 d.

 

Spektaklio trukmė – 1 val. 10 min.

 

Spektaklį iš dalies finansavo Lietuvos Respublikos Kultūros rėmimo fondas

 


 Nuotraukos iš Šiaulių dramos teatro archyvo

 

 

« Grįžti atgal | Atnaujinta

Kalendorius

birželio 2018
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Naujienos

Apklausa

Kuri edukacinė programa būtų patraukli moksleiviams?

Balsavimo rezultatai

Loading ... Loading ...
Mus rasite
Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Tilžės gatvė 155, Šiaulių m., Šiaulių m. sav.
Įmonės kodas 190755170
teatras@sdt.lt
Naujienlaiškis