(N-7. Įspėjimas: spektaklyje skamba jaunimo leksikone vartojami necenzūriniai žodžiai)

 

Spektaklio autorius – Albertas Vidžiūnas

 

 

VAIDINO: 

 

Mokytoja Teresė – Silvija Povilaitytė

 

Mokiniai:

Karolis – Aurimas Žvinys

Donatas – Dalius Jančiauskas

Anelė – Monika Šaltytė

Mirolanda – Inga Norkutė

Deimantas – Aurimas Pintulis

Romas – Rolandas Dovydaitis

Loreta – Jūratė Budriūnaitė

Odeta – Danguolė Petraitytė

Jaunius – Povilas Liubinas

 

Pjesės pavadinimas „00:45 pagal Goldingą″ – tai nuoroda į akademinę valandą (pamoką) bei kūrinio „Musių valdovas″ autorių – anglų rašytoją Viljamą Goldingą. 

 

Kaip chrestomatiniame V. Goldingo romane, taip ir šioje pjesėje (tik čia veiksmas vyksta ne negyvenamoje saloje, o mokyklos klasėje), bandyta paliesti veik neišsprendžiamą klausimą: kodėl jaunas žmogus (ir ne tik), patekęs į atitinkamas aplinkybes, linkęs pamiršti tai, kas jį iki tol leido vadinti homo sapiens – protingu žmogumi? Kodėl bandytus ugdyti ir puoselėti korektiškus žmonių santykius staiga ima ir nustelbia fizinis ar psichologinis smurtas? Kodėl įsiplieskia nebevaldomi instinktai? Kokios viso to priežastys: prigimtis, auklėjimas, aplinka? O gal tereikia mažmožio – pačių neatsakingai susikurtos ekstremalios situacijos (vos 45 minučių laiko atkarpos), kad sugrįžtų gyvuliška prigimtis, nuplėšianti nuo žmonių iki tol nešiotas IQ ir kitokias kaukes? 

 

Šios problematikos fone pjesėje veikia veik subrendę mokiniai – jaunuoliai. Jų bendrija – lyg tipinis visuomenės modelis: su lyderiais ir autsaideriais, išsišokėliais ir padlaižiais, protingais ir ne itin. Kiekvienas jų, iki atsitinkant netikėtam įvykiui, vaidina paties susikurtą vaidmenį, todėl ne vienerius metus praleistoje bendrijoje jaučiasi daugmaž patogiai, tariasi jau prisitaikę prie aplinkos – nuobodžiauja. Tačiau klasėje susidariusios aplinkybės priverčia perskirstyti roles, ir pažemintas tampa išaukštintu, užguitas atsitiesia, o tariamai pripažinti nugalėtojai negailestingai nustumiami į paribį.

 

 

Spektaklio premjera – 2008 m. balandžio 19, 20 d.

 

Spektaklio trukmė – 1 val. 20 min.

 

Spektaklį iš dalies finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija


Nuotraukų galerija